Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
°C

İnsan Kaynakları

insan-kaynaklari-2

İNSAN KAYNAKLARI

Yetkinlik, Bilinç ve Eğitim:

Kurumumuz hizmet kalitemizi etkileyen işlerde çalışan personelimizin uygun öğrenim, eğitim, beceri ve tecrübe sahibi olması esas alınmaktadır. Belirlenmiş olan kriterlere (Ref:Görev tanımları ve Eğitici Alımını Belirleyen Prosedür PR.10) uymayan personelimizi eğiterek ya da eğitim almasını sağlayarak sistemimize uygun hale getirmek ve mevcut personelimizin kendi alanındaki gelişmeleri takip etmelerini sağlamak amacıyla “Hizmet İçi Eğitim Prosedürü” (PR.05) oluşturulmuştur.
Kurumumuz üst yönetimi, yetkilendirme ve görev dağılımında personelin bilgi, beceri yeteneklerini göz önünde bulundurur.

Kurumumuzun kültür ve meslek dersleri öğretmenleri üst yönetim tarafından atanır. Kadro öğretmenlerinin yetersiz olduğu kültür/meslek dersleri için sözleşmeli öğretmenler temin edilir.

Kurumda gerekli becerilere ve uzmanlığa sahip çalışanlar görevlendirilir. Bu kişilerin sürekli gelişmeye yönelik olarak bilgilendirilmeleri şu şekilde sürdürülür:

• Yazılı görev talimatları,

• İşbaşı/oryantasyon eğitimleri

• Planlı eğitimler (MEB Hizmetçi Eğitim Dairesi Başkanlığı tarafından belirlenmekte ve uygulanmaktadır.)

Kurumumuza yapılacak başvurular için öz geçmişinizi info@eryetissaglik.k12.tr adresine gönderebilirsiniz.