100. Yılında 19 Mayıs!

100. Yılında 19 Mayıs!

“Ey Türk gençliği! Birinci vazifen Türk istiklal ve cumhuriyetini ilelebet korumak ve müdafaa etmektir. Muhtaç olduğun kudret damarlarındaki asil kanda mevcuttur.”

Mustafa Kemal ATATÜRK

Özel Nasibe Eryetiş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi  olarak gerçekleştirdiğimiz 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’mızı büyük bir coşkuyla kutladık. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’mız ile başlayan törenimiz, Tarih Öğretmenimiz Tuğba AK’ ın günün anlam ve önemini belirten konuşmasıyla devam etti. “Ben 19 Mayıs’ta Doğdum” adlı video Ata’mızın bu günü neden doğum günü olarak benimsediğini ortaya koyarken  10/C sınıfından Ayça DURAK’ın okuduğu  19 Mayıs adlı şiir ve 9/A sınıfı öğrencilerimizin İşaret dili ile “Her Şey Seninle Güzel”  şarkısının gösterimi gönüllerde taht kurdu. Ata’mızın “Gençliğe Hitabe”si  10/C sınıfından İlker BİNGÖL’ün etkileyici sesiyle vücut bulurken  “Gençliğin Ata’ya Cevabı”   Sertan AKKULAKOĞLU’nun yönetiminde 11/A ve 11/D sınıflarındaki öğrencilerimizle dile gelerek salonda büyük yankı uyandırdı.  Ata’mızın çok sevdiği zeybek oyunu Nurettin Cem ÖZDEMİR ve Ferihan GÜNDOĞDU adlı öğrencilerimizin performansıyla  taçlandı. Okul Müdürümüz Sayın Cengiz ŞEYHOĞLU’nun  vurgulayıcı konuşmasının ardından törenimiz  İzmir Marşı’mızın  tüm salonla birlikte “tek yürek, tek ses” olarak söylenmesiyle son buldu.

Unutmayınız ki, Atatürk’ün 19 Mayıs’ta milli duygular içerisinde Samsun’da attığı ilk adım, Türk milletinin bağımsızlığını kazanmada ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşu yolunda atılmış en önemli adımdır. İşte bu yüzden, Türk milletinin, vatanı ve değerleri için verdiği onurlu mücadelenin adı olan 19 Mayıs’ın 100. yıl dönümüne ulaşmanın mutluluk ve heyecanını  yürekten hissetmekteyiz.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.