2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılı II. Kanaat Dönemi Kapanış Programı Gerçekleştirildi.

Özel Nasibe Eryetiş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılı II. Kanaat Dönemi Kapanış Programı Gerçekleştirildi.

“Hoşça bak kendine ki kâinatın özüsün sen.

  Varlığın gözbebeği olan âdemsin sen.”

                                                   Şeyh Galip

Eğitim- öğretim, âlemin gözbebeği olan insana layık olduğu değeri kazandırma çabasıdır. Biz öğretmenlerin yegâne gayesi özünüzde var olan güzellikleri ortaya çıkaracak bilgiyi ve ahlak esaslarını sizlere aşılamaktır. Onların içinde yatan cevherlerin açığa çıktığı bir dönemi daha sonlandırdık.

 

Sunuculuğunu Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Sayın Feray KAYMAZ’ın gerçekleştirdiği törenimiz Okul Müdürümüz Sayın Cengiz ŞEYHOĞLU’nun konuşmasıyla başladı. Ardından Kurucumuz Sayın Vedat Eryetiş, bir yılın değerlendirilmesini yaparak gelecek yıl için yapılmış olan değişiklikler hakkında bilgi verdi.

Programın en heyecanlı bölümü olan belgelerin verilmesi için Okul Müdürümüz Sayın Cengiz ŞEYHOĞLU, Okul Müdür Yardımcılarımız Sayın Çiğdem Gök ve Cihan Karasu sahneye davet edilerek; arkadaşlarına ve çevresine örnek olacak erdemli davranışlarından dolayı onur belgesi almaya hak kazanan 9,10,11,12. sınıf öğrencilerimize değerli sınıf öğretmenleri tarafından Üstün Başarı Belgeleri ve Onur Belgeleri takdim edilerek öğrencilerimiz tek tek tebrik edildi. Okulumuz Tarih Öğretmeni Sayın Tuğba Ak, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni Sayın Esra Demir ve Biyoloji Öğretmeni Sayın Elif Boğaz tarafından düzenlenen “Tarih Bilgi Yarışması” ile “Eryetiş Bilim Şenliği”nde başarı gösteren öğrencilerimize başarı belgeleri verildi. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Pendik Belediyesi iş birliği ile düzenlenen liseler arası tiyatro yarışması ile Meslek Dersleri Öğretmeni Sayın Burcu Esen’in yönetiminde 16 öğrencimiz okulumuza  “en iyi dekor” ödülünü kazandırdılar. Öğrencilerimize ödül ve belgeleri verildi ve öğretmenleri ise bu duyarlı öğrencilere en güzel ödülün bir çocuğun hayatına dokunmak olduğunu düşünerek Unicef’e onlar adına bağışta bulundular. Ardından Marmara Üniversitesi Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Dâhiliye Servisinde staj görmekte olan 12/A sınıfından Sümeyye Özge Bektaş adlı öğrencimize Teşekkür Belgesi verildi ve günün anısına toplu fotoğraf çekinilerek İstiklal Marşı ile törenimiz son buldu.

Nasibe Eryetiş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi olarak siz değerli öğrencilerimizin ilim ve ahlak seviyelerine gelmenizi temenni eder ve herkese iyi tatiller dileriz.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.