24 Kasım Öğretmenler Günü

24 Kasım Öğretmenler Günü

IŞIK DALI

Ellerin vardır öğretmenim,

Memleketin alın yazısını yazar.

Dağıtır kopkoyu karanlıkları,

Ellerin yüreklerimizde bahar,

Yüreğin vardır Öğretmenim,

İçinde ne kötülük ne karanlık, ne de kin.

Sevgiyle, iyilikle, bilimle dolu,

Hep vatan için çarpan yüreğin.

İlhan GEÇER

 

“Dünyanın birçok yerinde kutlanan ‘Öğretmenler Günü’ için beklenen an geldi, Nasibe Eryetiş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde bugün Öğretmenler Günü coşkusu yaşandı.”

Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün de söylediği gibi, “ Öğretmen bir kandile benzer, kendini tüketerek başkalarına ışık verir.” Bu fedakâr öğretmenlerimiz için düzenlediğimiz program saygı duruşu ve İstiklâl Marşı ile başladı. Ardından ‘Öğretmen’ adlı videonun izlenimine geçildi ve Baş Öğretmen Mustafa Kemal Atatürk anıldı. Onun, çocukları ne kadar çok sevdiği, genç nesillerimize bir kez daha hatırlatıldı ve öğretmen anıları canlandırıldı. Klasik öğretmen sözleri ile ilgili bir video izletildi. Gözlerdeki puslu camı içtenlikleriyle silen öğretmenlerimiz için ’Öğretmenime’ adlı bir şiir okundu. Son olarak ‘Diplomasız Öğretmen’ adlı bir drama canlandırılarak öğretmen enleri sunumuna geçildi, öğretmenlerimize hediyeler takdim edildi.

Dünyanın en değerli varlıkları olan siz öğretmenler!

Bugün Türk Öğretmeninin şeref günüdür. Onlara olan saygıyı yenileme, onları anma günüdür. Nasibe Eryetiş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi olarak tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü’nü kutlar, vücuttaki ve ruhtaki güzelliği son mertebeye ulaşmış olan sizlerin hep mutlu olmasını dileriz.

 

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.