Ağız ve Diş Sağlığı Taraması Etkinliği

Ağız ve Diş Sağlığı Taraması Etkinliği

Çocukta, iyi bir ağız-diş sağlığı için sağlık eğitimi şarttır ve bu eğitimin bir davranış değişikliği oluşturabilmesi için düzenli ve uzun süreli olması gereklidir. Ağız-diş sağlığı programlarında, okullarda, öğrencilerin ağız-diş sağlığı durumunun belirlenmesi amacı ile ağız muayenelerinin belli periyotlarda yapılması önerilmektedir.

Bu anlamda Meslek Dersleri Bölüm Başkanı Gizem Sever koordinatörlüğünde Ağız-diş sağlığını korumak ve bilinçlendirme sağlamak amacıyla 17.12.2018 tarihinde okulumuz 9.sınıf öğrencilerinin katılımıyla Pendik’te bulunan Özel Dentaklinik Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği’ne  diş taraması yapılmak üzere ziyaret düzenlenmiştir.

Denta Klinik Diş Hekimi Mesul Müdür Dt.Funda Çulcu Doğan, Dt.Uğur Canbolant , Dt.Gamze Taştekin, Ağız ve Diş Sağlığı Teknikeri Hilal İrem Dursun, Şeyma Nur Kul ve Halkla İlişkiler Sorumlusu Gönül Gücer’den oluşan ekip; öğrencilerimizi konukseverlilikleri ile karşıladı. Öncelikle öğrencilerimizin tamamının ağız ve diş muayenesi yapıldı. Diş sağlığı açısından sorunu olan öğrenciler tespit edilerek, onların diş karneleri hazırlandı. Tarama sonrasında Dt.Funda Çulcu Doğan, Dt.Uğur Canbolant ve Dt.Gamze Taştekin öğrencilerimize  ağız-diş sağlığı, diş sağlığını koruma yolları ve doğru fırçalama teknikleri hakkında bilgiler aktardı. Her öğrencimize birebir doğru diş fırçalama teknikleri uygulamalı olarak gösterildi. Ardından Ağız ve Diş Sağlığı Teknikeri Hilal İrem Dursun ve Şeyma Nur Kul son yıllarda ihtiyaç halini alan meslekleri hakkında bilgi paylaşımında bulundu.

Öğrencilerimizin mesleki gelişimlerine büyük katkı sağlayan, onların ağız-diş sağlığı yönünden bilinçlendirildikleri ve sağlık durumları hakkında bilgilendirildikleri yararlı bir etkinlik gerçekleştirilmiştir.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.