Avrupa Komisyonu Projeleri Tanıtım Semineri

Avrupa Komisyonu Projeleri Tanıtım Semineri

25 Nisan 2019 tarihinde Kaymakamlık makamının 16.04.2019 tarih ve 7707399 sayılı oluru ile Özel Nasibe Eryetiş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Konferans Salonunda  09:00-11:00 saatleri arasında tüm Resmi Ortaokul ve İmam Hatip Ortaokul Müdürlüklerinin gönüllü katılımlarına açık Avrupa Komisyonu Projeleri, e-Twinning ve Selfie Aracı Tanıtım Semineri gerçekleştirilmiştir.

Etkinlik davetlilerin teşrifi ve okul yemekhanemizde açık büfe kahvaltı ikramı ile başlamış ardından seminerimiz, okulumuz konferans salonunda Okul Müdürümüz Sayın Cengiz ŞEYHOĞLU’nun okulumuzun e-Güvenlik uygulamalarında geldiği nokta, okulumuzun e-Twinning Okulu ve Selfie Projesinde Pilot Okul olmuş olması konularına değinerek yaptığı açılış konuşması ile başlamıştır.

Programın sunumu Türk Dili ve Edebiyat Öğretmeni Sayın Burçin NİŞANCI tarafından yapılmıştır.

e-Twinning okulu misyonları arasında yer alan yaygınlaştırma ve bölge okullarının e-Twinning ile tanıştırılması faaliyetleri kapsamında planlanmış olan bu seminer, okulumuz e-Twinning koordinatörü ve Meslek Dersleri Öğretmenimiz Sayın Emir KORKMAZ tarafından sunulmuştur. Seminer, e-Twinning kavramının tanıtımı, e-Twinning başarılı örnek proje sunumları, proje hazırlarken ve yürütürken dikkat edilmesi gereken noktalar, öğretmenin mesleki gelişimi, e-Twinning okulu olabilmek için atılması gereken adımlar, kat edilmesi gereken mesafeler, e-Twinning okullarının misyonu, e-Güvenlik, Selfie Aracı ve Özel Nasibe Eryetiş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin e-Twinning Okulu statüsü kazanması ardından Pilot Okulu seçilmiş olması konularına yönelik detaylar içermiştir.

Ardından “The Most Valuable Heritage is Nature” isimli e-Twinning projesinin kurucusu olan Biyoloji Öğretmenimiz Sayın Elif BOĞAZ, proje süreçlerinde dikkat edilmesi gereken noktalara değindikten sonra yürütmekte olduğu projede görevli olan öğrencileri ile birlikte örnek bir proje görevinin nasıl gerçekleştirildiğini sahnede canlandırmıştır. Aynı zamanda öğrencinin gözünden e-Twinning kavramı ve e-Twinningin bir öğrenciye kazandırdıklarını da dinleme şansına sahip olunmuştur.

Emeği geçen tüm idareci, öğretmen, öğrenci ve çalışanlarımıza teşekkür ederiz.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.