Beslenme ve Hijyen Konulu Akran Eğitimi

NASİBE ERYETİŞ MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ

Beslenme ve Hijyen Konulu Akran Eğitimi

Okulumuzda Genel Beslenme Dersi eğitimi almakta olan 10. Sınıf öğrencilerimizden Ayça D., Cansu E.,  Didem S., ve İlker B. Meslek Dersleri Öğretmeni Emir KORKMAZ  eşliğinde yaptıkları provaların ardından okulumuz konferans salonunda “Değerler Eğitimi” kapsamında tüm dokuzuncu, onuncu sınıf öğrencilerimize ve de değerli  öğretmenlerimize  “Beslenme ve Hijyen” konulu  önemli bir eğitim vermişlerdir. Öğrencilerimiz kendi yaş gruplarındaki öğrencilere bu eğitimi vermiş oldukları için bu etkinlik “Akran Eğitimi” olarak değerlendirilmektedir.

Eğitim kapsamında, sağlıklı ve dengeli beslenme, beslenme yetersizliğine bağlı sorunlar, besin zehirlenmelerinin en önemli nedeni olan Çapraz Bulaşma, doğru el hijyeni sağlanması için ellerin nasıl yıkanması gerektiği, besin öğelerinden proteinler, sağlığa zararlı ve sağlık için yararlı olan karbonhidratlar, yağlar, A,D,E,K vitaminleri, B grubu vitaminler, C vitamini, kalsiyum, demir, sodyum ve potasyum, magnezyum, iyot, çinko, su ve suyun görevleri ile sağlıklı ve uzun bir ömür için beslenme konusunda dikkat edilmesi gerekenler anlatılmıştır.

Verimli geçen eğitim sonunda sunumu gerçekleştiren öğrencilerimiz anlattıkları bilgileri çok daha iyi bir şekilde öğrenmiş olmanın yanında topluma hitabet, stres ve heyecan kontrolü konusunda kendilerine katkılar sağlamış, dinleyen öğrencilerimiz de Beslenme ve Hijyen konusunda daha doğru bilgilenmişlerdir.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.