Eryetiş & Balkanlar Eğitim Kurumları Olarak Ara Tatil Süresinde Öğretmenlerimizin Eğitimi Devam Ediyor

Sanatçı Metin Yavuoğlu’nun Etkili İletişim Teknikleri adlı semineri Balkanlar Koleji Anadolu Lisesinde gerçekleşti. Eryetiş & Balkanlar Eğitim Kurumlarında görev alan tüm öğretmenlerin katılımıyla gerçekleşen seminerimizin açılış konuşmasını Kurucumuz Sayın Vedat Eryetiş yaptı. Kurucumuz Balkanlar Koleji olarak amacımızın öğrencilerimizi bilgiye ulaşan, bilgiyi işleyerek yeniden üreten geliştiren ve uygulayan, , çevresel ve toplumsal sorunlara karşı duyarlı, çok yönlü düşünen, bireyler yetiştirmek olduğunu vurgulayarak öğrencilerin eğitimlerinin en büyük mimarlarının öğretmenler olduğunu belirtti.

Kurucumuz Sayın Vedat Eryetiş ‘in konuşmalarının ardından Metin Yavuoğlu’nun Etkili İletişim Teknikleri adlı seminerine geçildi. Metin Yavuzoğlu etkili bir iletişim kurmanın ilk basamağının doğru nefes almak olduğunu belirtti; doğru nefes almak kişinin sesini, nefesini geliştirir, hitabet becerisini güçlendirir, topluluk önünde ve bire bir konuşmalarda heyecanını kontrol altında tutar; dilini ve bedenini etkin bir şekilde kullanmasını sağlar diyen Metin Yavuzoğlu uygulamalarla nasıl nefes alınması gerektiğini gösterdi. Tüm öğretmenlerimizin aktif olarak katıldığı seminerimizden önemli notlar şunlardı:

  • Göğüs nefesi ile akciğerlerimizin sadece %10’unu kullanıyoruz.
  • Diyafram destekli nefesle ciğerlerimizin %50’sini kullanıyoruz.
  • Baskılar, stres ve çetin yaşam koşulları göğüs nefesini hayatımıza soktu ve bu nefese alıştık.
  • Bayıldığımızda, narkoz aldığımızda ve uykuda diyafram destekli nefesi kullanıyoruz yani “fabrika ayarlarına” geri dönüyoruz.
  • Lenf bezi kanseri olanlarda yapılan bir araştırmada diyafram nefesi alanların iyileşme sürelerinin hızlandığı ortaya çıkmıştır.
  • Doğru nefes migren ağrısını hafifletir.
  • Doğru nefesle astım kontrol edilebilir hale gelir.
  • Diyafram nefesi egzersizleri günde 10-15 dakika yapılırsa yaklaşık üç ayda diyafram kontrolü gerçekleşir.
  • Doğru nefesle hem daha az yoruluyoruz hem de kendimizi daha güçlü hissederiz.

Etkili İletişim Teknikleri seminerimizin sonunda Genel Müdürümüz Sayın Ertan Oral ve Genel Müdür Yardımcımız Sayın Fulya Arı konuşmacılarımıza çiçeklerini takdim ettiler.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.