Eryetiş Öğrencileriyle 3. Geleneksel Pendik Kitap Fuarında!

Kitaplar yolumuzu aydınlatan birer meşale gibidirler. Onlar sayesinde gelişir daha güvenli adımlar atarız hayatımızda. Bu bağlamda Büyük Önder Atatürk, “Bir ülkede okumaya karşı istek artmadıkça, aymazlık ve yıkım artar.” derken; okumanın, okuma alışkanlığının toplumların gelişmesinde, çağdaş değerlere ulaşmada en önemli etkenlerden biri olduğunu vurgulamaktadır.

06.10.2018 Cumartesi günü Pendik Sahil Meydanı’nda 3. Geleneksel Kitap Fuarı ile öğrencilerimizi buluşturduk. Türk Dili ve Edebiyatı öğretmenlerimizden Ezgi TUNCA ve Feray KAYMAZ’ın düzenlemiş olduğu gezimize büyük bir istekle katılım gösteren öğrencilerimiz istedikleri kitapları alma sevinci içerisindeydiler. Öğrencilerimizin kitap okuma zevklerini ve alışkanlıklarını geliştirmeyi amaçladığımız gezimizde öğrencilerimiz farklı yayınevlerinin kitaplarını takip etme imkanını da yakalamış oldular.

Kitaplarla aydınlattığınız bu yolculuğunuzda, geleceği gençlere emanet eden Mustafa Kemal Atatürk’ ün isteklerinden biri de sizden sonra gelecek nesillere, çevrenizdeki insanlara da bilginizle, kültürünüzle umut olmanızdır.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.