Eryetiş’ Te Sokağımızı Cumhuriyetle Süsledik…

19 Mayıs 1919’da Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkarak büyük fedakârlıklarla başlattığı milli mücadele Türk milletinin inanç ve azmi sayesinde başarıyla sonuçlanmış, 29 Ekim 1923 tarihinde cumhuriyetin ilanıyla Türkiye Cumhuriyeti Devleti kurulmuştur. Atatürk’ün “Türk milletinin karakterine ve adetlerine en uygun olan idare, Cumhuriyet idaresidir.” diyerek ilan ettiği Cumhuriyet, Türk milletine bırakılmış en büyük miras ve vazgeçilmez bir değerdir.

Bu günde yurdumuzun hemen her yerinde ve okullarımızda her yıl 29 Ekim’de ulusça, kıvançla kutladığımız Cumhuriyet Bayramı bir milli gündür. Eryetiş ailesinin birer üyesi olan biz öğretmen ve öğrencilerimizle birlikte bugünün anlam ve önemi adına tıpkı Cumhuriyet’in ilanıyla her tarafta dalgalanan bayraklar gibi koridorlarımızı, panolarımızı coşkuyla donattık.

Sevgili çocuklar, bizler, öğretmenleriniz, sizleri Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı vatan ve millet sevgisiyle dolu insanlar olarak yetiştirmeye çalışıyoruz. Atatürk’ün bize armağan ettiği ,“En büyük eserim” dediği cumhuriyet, sizlerin omuzlarında yükselecek. Sizlere verilen görevin büyüklüğünü ve zorluğunu düşünüp kendinizi ona göre hazırlayın.

“Cumhuriyet sizden çok şey bekliyor…”

Bu duygu ve düşüncelerle; cumhuriyetin 95.yıl dönümünü kutlar, Büyük Önder Atatürk ve canlarını bu uğurda feda eden şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi minnet ve şükranla anarım.

 

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.