Eryetiş&Balkanlar Eğitim Kurumları Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü Özlem, Şükran ve Minnetle Andı!

“Ortaokula gelene kadar Mustafa’ydı… Matematik yeteneğiyle Mustafa Kemal oldu… Yüzlerce yılın kökleşmiş alışkanlık ve geleneklerini yıktı, adı Gazi Mustafa Kemal Atatürk oldu… Dünya ona kısaca ‘Atatürk’ dedi.”
 
Eryetiş&Balkanlar Eğitim Kurumları Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü Özlem, Şükran ve Minnetle Andı!
 
Balkanlar Koleji Anadolu Lisesi, Nasibe Eryetiş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Balkanlar Koleji Pendik Ortaokulu idareci, öğretmen, öğrenci ve velileri Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ölümünün 80. yılında büyük bir özlemle andı. Eryetiş&Balkanlar Eğitim Kurumları Kampüsünde saat dokuzu beş geçe saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan 10 Kasım Töreni’nde günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Tarih Öğretmenimiz Sayın Serpil YOLCU yaptı. Ardından Balkanlar Koleji Pendik Ortaokulu öğrencilerinden Pekol Toprak AYDIN “Mustafa Kemal’i Düşünüyorum” adlı şiiri büyük bir duygu yoğunluğu ile okudu. Nasibe Eryetiş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 10/C sınıfı öğrencilerinden Ayça DURAK’ın derece alan “Kibrite İhtiyacım Yok” isimli kompozisyonu dinleyenleri mest etti. Kompozisyon sonrasında Balkanlar Koleji Pendik Ortaokulu öğrencilerinden Yaren DEMİREL “Bir Tutkudur Mustafa Kemal” adlı şiiriyle dileyicilere duygu dolu anlar yaşattı. Balkanlar Koleji Anadolu Lisesi 12/A sınıfı öğrencilerinin Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün cepheden cepheye süren yaşam hikâyesini anlatan oratoryo çalışması büyük yankı uyandırdı.
 
Büyük gurur, bitmemiş ve bitmeyecek özlem ve sonsuzluğa gönderilen bir 10 Kasım sabahını daha Eryetiş&Balkanlar ailesi olarak andık…
 
Bize Atamızın ruhunu hissettiren, O’nun ilkeleri doğrultusunda yürüyen öğrencilerimizle gurur duyuyoruz. “Atatürk Gençliği”ne emekleri ve bizlere hissettirdikleri için teşekkür ederiz.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.