Eryetişli Olarak “Oku”Yoruz!

Eryetişli Olarak “Oku”Yoruz!
Kütüphane Haftası, ülkemizde 1964 yılından beri mart ayının son pazartesi günü ile başlayan hafta kutlanır. Haftanın amacı; öğrencilerde okuma alışkanlığını ve zevkini geliştirmek, okuyucuların kitaplardan daha çok faydalanmalarını sağlamak ve halkı kütüphanelerin gelişmesi için bilinçlendirmektir.
Kütüphaneler eski çağlardan beri insanlığın hizmetindedir. Eldeki bilgilere göre ilk kütüphane Asurlular zamanında kurulmuştur. Osmanlı İmparatorluğu döneminde de kitaba ve kütüphaneye büyük önem verilmiştir. Fatih Sultan Mehmet, Kanuni Sultan Süleyman gibi önemli Osmanlı padişahlarının da mahlaslar kullanarak şair ve yazar kimliğiyle edebiyatımızda var oldukları bilinmektedir.
Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin Kurucusu Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk de okumanın önemini her zaman vurgulayan bir lider olmuştur. Milli Mücadele’nin en çetin zamanlarında bile bu alışkanlığından vazgeçmemiş cephede dahi kitap okumaya devam etmiştir. Çünkü Ulu Önder Atatürk, savaş meydanlarında kazanılan başarının eğitim unsurlarıyla desteklenmediği sürece sahici bir başarı olmadığının bilincinde bir liderdir.
Özel Nasibe Eryetiş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi olarak bizler de her eğitim-öğretim döneminde olduğu gibi 2018-2019 Eğitim Öğretim Dönemi’nde de öğrencilerimize okuma alışkanlığı kazandırmak için Türk Dili ve Edebiyatı Zümresi önderliğinde “kitap okuma saatleri” gerçekleştiriyor; sınıflarımızda, bahçemizde, kütüphanemizde okuyor, okutuyoruz! Ayrıca Türk ve Dünya edebiyatından seçtiğimiz önemli eserlerle okul kütüphanemizi her dönem daha da zenginleştiriyoruz. Bu bağlamda kütüphanemize kitap bağışında bulunan 11/D sınıfından Asya Ayşe YILDIZ ve 11/C sınıfından Umut Berk BAYRAK adlı öğrencilerimize de ayrıca teşekkür ederiz.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.