eTwinning Çek Cumhuriyeti (Çekya) ile Video Konferans

eTwinning Çek Cumhuriyeti (Çekya) ile Video Konferans

Bir eTwinning Okulu Olan Özel Nasibe Eryetiş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin, eTwinning Koordinatörü ve Meslek Dersleri Öğretmeni Emir KORKMAZ’ın kuruculuğunu üstlendiği “How We Practice” isimli eTwinning projesinde 31.05.2019 tarihinde Çek Cumhuriyeti (Çekya) ile video konferans yapılmıştır.

Öğrencilerin ve öğretmenlerin video konferanslar sırasında birbirlerini görmeleri birbirlerinin seslerini duymaları ve etkileşime girmeleri çok önemli bir öğrenme deneyimi sunmaktadır.

Konferans için Viber desktop kullanılmış, Türkiye saati ile 09:00 ‘da başlayan konferans 10:50’de sona ermiştir.

Konferansa öğretmenler ve öğrenciler kendilerini tanıtarak başlamışlar bunu sağlamak için Emir KORKMAZ tarafından öğrencilerimize öğretilen Çekçe kelimeler ortamı ısıtacak bir araç olarak kullanılmıştır.

Çek Cumhuriyeti (Çekya) öğrenci takımı ve öğretmenleri Lea Červinková da öğrencilerimizi Türkçe dilinde selamlamışlar ve kendilerini tanıtmışlardır. Konferans ortak dil olan İngilizce konuşularak sürdürülmüştür.

Her katılımcı okul kendi ülkesi hakkında web 2.0 araçlarını kullanarak bir quiz hazırlamış, aynı zamanda sağlık mesleği ile ilgili proje konularını içeren testler de karşılıklı olarak bir yarışma ortamı içinde çözülmüştür.

Her iki okul öğrencilerinin de keyif aldıkları video konferansımız öğrencilerimiz tarafından Çek Dilinde “hoşçakalın” anlamına gelen “Ahoj” sözü söylenerek bitirilmiştir.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.