eTwinning Finlandiya ile Video Konferans

eTwinning Finlandiya ile Video Konferans

Bir eTwinning Okulu Olan Özel Nasibe Eryetiş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin, eTwinning Koordinatörü ve Meslek Dersleri Öğretmeni Emir KORKMAZ’ın kuruculuğunu üstlendiği “How We Practice” isimli eTwinning projesinde  27.05.2019 tarihinde Finlandiya ile video konferans yapılmıştır.

Öğrencilerin ve öğretmenlerin video konferanslar sırasında birbirlerini görmeleri birbirlerinin seslerini duymaları ve etkileşime girmeleri çok önemli bir öğrenme deneyimi sunmaktadır.

Konferans için Skype kullanılmış, Türkiye saati ile 11:30 ‘da başlayan konferans 12:30’da sona ermiştir.

Konferansa öğretmenler ve öğrenciler kendilerini tanıtarak başlamışlar bunu sağlamak için Emir KORKMAZ tarafından öğrencilerimize öğretilen Fince kelimeler ortamı ısıtacak bir araç olarak kullanılmıştır. Proje orağı olan Meslek Dersleri Öğretmenlerimiz Bilgen AKBULUT ve Çiğdem Müge HAYLI da konferansa katılmışlardır.

Finlandiya öğrenci takımı ve öğretmenleri Sinikka Juupaluoma da öğrencilerimizi “merhaba” diyerek Türkçe dilinde selamlamışlardır. Konferans ortak dil olan İngilizce konuşularak sürdürülmüştür.

Her katılımcı okul kendi ülkesi hakkında web 2.0 araçlarını  kullanarak bir quiz hazırlamış, aynı zamanda sağlık mesleği ile ilgili proje konularını içeren testler de karşılıklı olarak bir yarışma ortamı içinde çözülmüştür.

Her iki okul öğrencilerinin de keyif aldıkları video konferansımız öğrencilerimiz tarafından Fince’de “hoşçakalın” anlamına gelen “Moi Moi” sözü söylenerek bitirilmiştir.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.