eTwinning Sırbistan ile Video Konferans

eTwinning Sırbistan ile Video Konferans

Bir eTwinning Okulu Olan Özel Nasibe Eryetiş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin, eTwinning Koordinatörü ve Meslek Dersleri Öğretmeni Emir KORKMAZ’ın kuruculuğunu üstlendiği “How We Practice” isimli eTwinning projesinde  30.05.2019 tarihinde Sırbistan ile video konferans yapılmıştır.

Öğrencilerin ve öğretmenlerin video konferanslar sırasında birbirlerini görmeleri birbirlerinin seslerini duymaları ve etkileşime girmeleri çok önemli bir öğrenme deneyimi sunmaktadır.

Konferans için Viber desktop kullanılmış, Türkiye saati ile 10:00 ‘da başlayan konferans 11:30’da sona ermiştir.

Konferansa öğretmenler ve öğrenciler kendilerini tanıtarak başlamışlar bunu sağlamak için Emir KORKMAZ tarafından öğrencilerimize öğretilen Sırpça kelimeler ortamı ısıtacak bir araç olarak kullanılmıştır. Proje orağı olan Meslek Dersleri Öğretmenlerimiz Bilgen AKBULUT ve Çiğdem Müge HAYLI da konferansa katılmışlardır.

Sırbistan öğrenci takımı ve öğretmenleri Dalibor Bokan da öğrencilerimizi  Türkçe dilinde selamlamışlar ve kendilerini tanıtmışlardır. Konferans ortak dil olan İngilizce konuşularak sürdürülmüştür.

Her katılımcı okul kendi ülkesi hakkında web 2.0 araçlarını  kullanarak bir quiz hazırlamış, aynı zamanda sağlık mesleği ile ilgili proje konularını içeren testler de karşılıklı olarak bir yarışma ortamı içinde çözülmüştür.

Her iki okul öğrencilerinin de keyif aldıkları video konferansımız öğrencilerimiz tarafından Sırpça’da “hoşçakalın” anlamına gelen “Vidimo se” sözü söylenerek bitirilmiştir.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.