Haziran, 2018

YAZ TATİLİNİ VERİMLİ GEÇİREBİLMEK ADINA TAVSİYELER

    Yoğun geçen bir eğitim öğretim yılının ardından, gelen yaz tatilini hem verimli hem de eğlenceli geçirebilmeniz adına siz öğrencilerimize ve çocuklarınızla ilişkilerinizi güçlendirmek adına değerli velilerimize önerilerde bulunacağız. Yaz tatili gelecek yıl üniversite hazırlık döneminde olacak olan öğrencilerimiz için yapılacak düzenli bir program ve istikrar ile konu eksikliklerini tamamlamak adına güzel bir fırsata dönüştürülebilir.  Bu süreç,  çocukları ergenlik döneminde olan siz velilerimiz için ise zaman zaman ortaya çıkan iletişim eksiklerini tamamlama ve birlikte kaliteli zaman geçirebilmenize imkân tanıyabilir.

Çocuğunuzla birlikte sinema, tiyatro, konser gibi çocuğunuzun kültürel birikimine katkıda bulunabilecek etkinlikleri kendi çalışma takviminize de uygun bir biçimde organize ederek hem birlikte keyifli zaman geçirebilir hem de iletişim kurmanıza yardımcı olabilecek alternatif yöntemler geliştirebilirsiniz. Bu tatil döneminde,  ergenlik dönemindeki birey içinde biriken enerji fazlasını atmak için spor faaliyetlerine yönlendirilebilir. Spor yapmak bireyin fiziksel sağlığına yarar sağladığı gibi,  siz öğrencilerimizin yaratıcılığını ve sorumluluk alma duygusunu, eğer takım halinde gerçekleştirilen bir spor ise farklı akran gruplarının bir parçası olma ve iletişim kurabilme becerilerinize de katkı sağlar. Eğer çocuğunuz herhangi bir spor alanına ilgi duymuyorsa, yaz tatilinde çocuğunuzu yüzme, paten, basketbol, futbol, basketbol, bisiklete binmek ya da yürüyüş yapma gibi açık alanda rahatlıkla gerçekleştirebileceği spor dallarına yönlendirebilir, sizde ona eşlik edebilirsiniz.

Siz sevgili öğrencilerimiz henüz kitap okuma alışkanlığı kazanmadıysanız, konuşmanıza akıcılık sağlayacak, okuma hızınızı arttırarak, kelime haznenizi geliştirmenize yardımcı olacak kitap okuma alışkanlığını, bu tatil dönemi içerisinde kendiniz için keyifle okuyabileceğiniz, ilgi alanlarınıza uygun kitaplar ile edinebilir, siz değerli velilerimiz ise çocuğunuzda bu alışkanlığın kazanılmasını desteklemek adına çocuğunuz ile birlikte düzenlediğiniz kitap okuma etkinlik saatini programınıza ekleyebilirsiniz. Böylelikle hem beraber kaliteli vakit geçirmiş olursunuz hem de kitap okuma alışkanlığı geliştirebilmek adına çocuğunuza rol model olursunuz.

Son olarak siz sevgili velilerimiz, öğrencilerimizin yoğun bir eğitim öğretim yılını geride bıraktıklarını da göz önünde bulundurarak, onların arkadaşlarıyla birlikte sosyal etkinliklere katılmalarına destek olabilir, böylelikle çocuklarınızın hem sosyalleşmesine hem de bilişsel olarak gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.