İş Güvenliği Eğitimi

Özel Nasibe Eryetiş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi olarak 2018-2019 Eğitim-Öğretim yılı içinde beceri eğitimine katılması zorunlu 3 sınıfımız bulunmaktadır. 6331 sayılı İş Güvenliği Kanunu ve Kamu Hastaneler Birliğinin 14.07.2015 tarihli yazısı ışığında “beceri eğitimleri” kapsamında çeşitli hastanelerde staj görecek tüm öğrencilerimizin çeşitli meslek hastalıklarından kendilerini uygun şekilde koruma yollarını öğrenebilmeleri için Meslek Dersleri Öğretmeni Burcu ESEN ve İş Güvenliği Uzmanı Kerim YAMAN’ın eğitimlerini planladığı ve aynı zamanda eğitimciliğini de üstlendiği “Kesici-Delici Alet Yaralanmaları” ve “İş Güvenliği Eğitim”leri sınıf ortamında uygun malzemeler ile öğrencilere anlatılmış ve konunun demonstrasyonu sağlanmıştır.

Bu etkinliğin amacı öğrencilerin zorunlu olarak katıldıkları beceri eğitimlerinde kendi güvenliklerini sağlayabilmeleri ve kendilerini meslek hastalıklarından koruma yöntemlerini öğrenebilmeleridir.

Ülkemizde İş Güvenliği özellikle sağlık alanının kendine özgü risklerinden dolayı önemini korumaktadır.  Öğrencilerimize ise “Önce Çalışan Güvenliği” felsefesi gerek meslek derslerinde gerek ders dışı faaliyetlerle benimsetilmeye çalışılmaktadır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.