Meslek Esasları Dersi Hastane Gezisi Etkinliği

NASİBE ERYETİŞ MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ

Meslek Esasları Dersi Hastane Gezisi Etkinliği

Meslek Dersleri Bölüm Başkanı Gizem Sever koordinatörlüğünde; Meslek Esasları Ders Öğretmenleri Bilgen Akbulut, Emir Korkmaz ve Ç. Müge HAYLI tarafından 10.sınıf öğrencilerimize yönelik olarak Meslek Esasları dersi kapsamında hastane ziyareti organize edilmiştir.

07 -11 ve 14 Aralık 2018 tarihlerinde okulumuz 10.sınıf öğrencilerinin katılımıyla Pendik’te bulunan Medikal Park Hastanesi’ne gezi düzenlenmiştir.

Etkinliğimizin amacı; öğrencilerimizin “Meslek Esasları” dersinde gördükleri eğitimi pekiştirmelerini sağlamak ve hastane ortamını şimdiden görerek onları mesleğe dair motive etmektir.

Öğrencilerimiz; hastanenin çeşitli polikliniklerini, acil serviste bulunan müdahale ve müşahede odalarını,  resüsitasyon odasını, servislerde bulunan boş hasta odalarını, kan alma ve radyoloji bölümünü dolaşarak gözlem yapabilmiş ve hastanenin çalışan uzman ekibi tarafından bilgi edinmişlerdir. Ayrıca öğrencilerimizde, hastane çalışanları ile iletişimde bulunarak ne kadar kutsal bir mesleğe adım attıkları hakkında farkındalık oluşmuş ve öğrencilerimiz bir kez daha sağlık çalışanı olmaya karar vermişlerdir.

Yapmış olduğumuz hastane gezisi hem keyifli hem de akademik açıdan başarılı bir etkinlik olmuştur.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.