Meslek Esasları Dersi Hastane Gezisi

18 Aralık 2019 Çarşamba günü Meslek Dersleri Öğretmenlerimiz Bilgen AKBULUT ve Melek SERT rehberliğinde okulumuz 10/A MESLEK ve 10/A TEKNİK sınıfına devam eden 26 öğrencinin katılımıyla Pendik’te bulunan Medikal Park Hastanesine gezi düzenlenmiştir.

Etkinliğimizin amacı, öğrencilerimizin “Meslek Esasları” dersinde gördükleri eğitimi pekiştirmelerini sağlamak ve sağlık alanında öğrenim gördükleri için hastane ortamını şimdiden tadarak onları mesleğe motive etmektir.

Öğrencilerimiz; hastanenin yatan hasta katlarını,  hemşire bankosunu, tedavi odalarını,  servislerde kullanılan malzemeleri, boş hasta odalarını yerinde görme fırsatı buldular. Ayrıca radyoloji, laboratuvar, acil servis, Eforlu EKG bölümlerini de ziyaret ettiler ve okulumuzdan mezun olup aynı hastanede çalışan öğrencilerimizle tanışma fırsatı buldular.

Düzenlediğimiz hastane gezisi, sağlık alanına gönül vermiş olan öğrencilerimizin keyifli bir gün geçirmelerini sağlarken onların motivasyonlarının yükselmesine de katkıda bulunmuştur.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.