Okulumuzda Afrika Semineri

Okulumuzda Afrika Semineri

15.02.2019 tarihinde Tuzla Belediye Başkan Yardımcısı Turgut ÖZCAN’ı Özel       Nasibe Eryetiş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde ağırladık. Aynı zamanda göz doktoru    da olan Turgut Özcan kurdukları “Gönüllüler Derneği” ile birlikte birçok hekim ve uzmanın    katılımıyla  Afrika’ya  giderek insanlara yardımcı olmaktadırlar.

Oranın tarihi hakkında kısaca bilgi verdikten sonra insanların  büyük bir yokluk ve   yoksulluk çektiğini dile getirmiştir. Halk açlık ve susuzluk ile baş etmek zorunda. Mükellef    sofralar yerine yedikleri tek şey milet. İmkansızlıktan dolayı gözlerini , dişleri pek çok uzuv-  larını kaybetmiş insanlarla dolu. 10 dakikalık operasyon ile görebilecek gözlerin körlüğe mah-kum kaldığını belirten misafirimiz, çocuğundan yaşlısına herkesin umut dolu gözlerle yardım beklediğini söylemiştir. Onlara uzanan yardım ellerini de minnetle andıklarını eklemiştir.

Okulumuz Biyoloji Öğretmeni Elif BOĞAZ insanların sağlığı ile ilgilenecek sağlık    meslek lisesi öğrencilerimizde  farkındalık oluşturmak için bu eğitimi düzenlemiştir.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.