Özel Nasibe Eryetiş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Pilot Okul Olarak Seçilmiştir

Özel Nasibe Eryetiş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Pilot Okul Olarak Seçilmiştir

E-Twinning okulu olma başarısı gösteren okulumuz Özel Nasibe Eryetiş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, e-Twinning okulları arasından seçilen ve “SELFIE” uygulamasına dahil edilen İstanbul’daki 12 pilot okuldan bir tanesi olmuştur.

Avrupa Komisyonunun eğitimde teknoloji kullanımının ve dijital yetkinliklerin geliştirilmesi amacıyla ortaya koymuş olduğu Dijital Eylem Planında “SELFIE” aracının ülkelerde uygulanması eylemine yer verilmiştir.

Ülkemizin de 2023 Eğitim Vizyon Belgesinde “öğrenme süreçlerinde dijital içerik ve beceri destekli dönüşüm” teması dahilinde dijital becerilerin gelişmesi önem arz etmektedir.

Bu doğrultuda dijital becerilerle ilgili politika ve uygulamaların güçlendirilmesine katkı sağlayacak olan “SELFIE” Türkiye genelinde seçilen pilot okullarda uygulamaya konularak okul yönetimi, öğretmen ve öğrenci boyutunda dijital teknoloji kullanımını destekleyici şekilde tasarlanmış bir öz-düşünüm aracıdır.

22.03.2019 tarihinde, İstanbul’da pilot okul olarak seçilmiş 12 okulun, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından belirlenen okul koordinatörlerine, “SELFIE” aracının kullanımı ve okullarda uygulanmasına yönelik eğitim verilmiştir. Bu eğitime okul koordinatörümüz olarak Meslek Dersleri Öğretmenimiz Emir Korkmaz katılmıştır.

 

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.