Özel Nasibe Eryetiş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

Özel Nasibe Eryetiş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

24 Nisan 2019 tarihinde Marmara Üniversitesi Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Meslek Dersi Öğretmenlerimiz Meral AYDIN, Burcu ESEN, Emir KORKMAZ öncülüğünde hasta çocuklara moral amaçlı 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlama töreni düzenlenmiştir.

Bu törene hazırlık amacı ile 2018-2019 eğitim-öğretim yılı içinde kermesler düzenlenmiş ve etkinlikte kullanılacak malzeme ve hediyeler bu şekilde temin edilmiştir.

Marmara Üniversitesi Pendik Eğitim Araştırma Hastanesi Konferans salonunda gerçekleştirilen törende; hastane başhekimi İsmail Cinel, özellikle katkılarımızdan dolayı teşekkürlerini sunarak bizleri onurlandırmıştır. Okulumuz Müdürü, Cengiz Şeyhoğlu ve Meslek Dersleri Bölüm Başkanı Gizem Sever’in katılımları ile törenin ardından kurulan standlarda balon ile şekil yapma, kum boyama, hikaye kitabı boyama, büyük karton ev ve dondurma arabası boyama, masal şatosu ve karaoke şarkı yarışması etkinlikleri yapılarak çocuklara keyifli vakit geçirtilmeye çalışılmıştır.

Etkinlik boyunca 10-A sınıf öğrencilerimiz giydikleri kostümlerle çeşitli masal kahramanlarının kimliklerine bürünmüş, bu şekilde stand çalışmalarını yürütmenin yanında 10-A sınıfından Cansu Erdoğdu Flamenko dansı ve 11-B sınıfından Cem Özdemir ve Ferihan Gündoğdu ise Harmandalı ile sahne almıştır. Ayrıca öğrencilerimiz hasta odalarından çıkamayacak durumda olan çocukların odalarına giderek hediyelerini odalarında dağıtmış sadece çocuklara moral vermekle kalmayıp ailelere de moral olmuşlardır.

Etkinlik sonunda görev alan öğrencilerimizin çocuk hastalarla paylaşımlarını anlatırken yaşadıkları mutluluk ve  tedavi gören çocuklara verilen moral ile onların iyileşme süreçlerine küçük de olsa bir katkı yapılmış olması en büyük kazancımız olmuştur.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.