Pendik İlçesi Tema Vakfı Toplantısı

NASİBE ERYETİŞ MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ

Pendik İlçesi Tema Vakfı Toplantısı

11 Ekim 2018 tarihinde TEMA Vakfı Pendik Temsilcisi Mine ÖZTEKİN’in daveti üzerine okulumuz Biyoloji Öğretmeni Elif BOĞAZ  Pendik Neyzen Tevfik Sanat Evi’nde yapılan toplantıya katılmıştır. Toplantıda Pendik ilçesindeki TEMA gönüllüsü öğretmenler ile tanışılıp, yapılmış ve yapılacak olan etkinlikler konuşulmuştur.

LİSE TEMA hakkında bilgilendirme yapılması üzerine okulumuzda LİSE TEMA SINIFLARI oluşturulmuştur. Başlangıç olarak 9/A , 9/B ve 10/C sınıfları bu sisteme gönüllülük esasına göre kaydedilmiştir. TEMA ‘nın amacı değerli gençlerimizin doğanın yaşamı nasıl sürdürdüğünü anlayan, sürdürülebilirliği bir yaşam biçimi olarak benimseyen, kendi çevresinden başlayarak gezegeni ilgilendiren tüm çevre sorunlarına duyarlı ve çözüme yönelik harekete geçebilen ekolojik okuryazar bireyler olmasına katkıda bulunmaktır.

Temsilcimiz özellikle doğa yürüyüşleri, kamplar, kompost gübre yapımı, doğa fotoğrafçılığı, fidan dikme gibi faaliyetler ile doğanın güzelliğine dikkat çekilmesinin büyük öneminden bahsetmiştir. Ben öğretmenleri olarak bu program aracılığıyla TEMA ailesine katılıp doğanın korunmasına destek vererek sürdürülebilir bir yaşama attıkları bu adım için bütün öğrencilerime teşekkür ederim.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.