Yakacık Balkanlar Koleji Anaokulunun Okulumuza Ziyareti

Yakacık Balkanlar Koleji Anaokulunun Okulumuza Ziyareti

Yakacık Balkanlar Koleji ana sınıfı öğrencileri 20 Şubat Perşembe günü okulumuza bir ziyaret gerçekleştirdi. Minik misafirlerimiz için günler öncesinden hazırlıklara başlandı.

Meslek Dersleri Bölüm Başkanı Gizem SEVER ve Meslek Dersleri Öğretmeni Burcu ESEN rehberliğinde, sağlık hizmetleri alanı 11 ve 12.sınıf öğrencilerimiz ile birlikte manken ve maket yönünden oldukça zengin donanıma sahip laboratuvarımızda, hastanelerin farklı uygulama alanlarının mizansel olarak hazırlığı yapıldı.

Minik misafirlerimizi gruplar halinde önce çok amaçlı salonumuza aldık. El yıkama ve mikroplar hakkında kısa bir sunum gerçekleştirildi. Öğrencilerimizin hazırlamış oldukları stantlarda balon ile şekil yapma, hikâye kitabı boyama ve karaoke şarkı yarışması etkinlikleri yapılarak çocuklara keyifli bir vakit geçirtilmeye çalışıldı.

Ardından miniklerimizi teknik laboratuvarımıza götürerek; onlara kan alma, ameliyathane, ilkyardım, yeni doğan bakımı, acil hizmetleri, ameliyat sonrası hasta bakımı gibi farklı sağlık hizmeti alanlarında, hastalara verilen bakım konularında mizansel kurgulanarak yaşlarına uygun basit ancak çarpıcı bilgiler aktarıldı.

Minik misafirlerimize sağlıklarına dair önemli mesajlar vermeyi hedefledik ve umuyoruz ki onların güzel kalplerinde ve akıllarında önemli bir yere sahip olmayı başardık…

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.