İstanbul Aydın Üniversitesi Gezisi

İstanbul Aydın Üniversitesi Gezisi

Okulumuz rehberlik ve psikolojik danışmanlık servisi olarak, 12. sınıf öğrencilerimizin alanlarının devamı niteliğindeki ön lisans ve lisans bölümleri hakkında detaylı bilgi sahibi olabilmeleri adına 06.05.2019 Pazartesi günü İstanbul Aydın Üniversitesi’ne gezi düzenlemiş bulunmaktayız.

Öğrencilerimiz ilk olarak konferans salonunda İstanbul Aydın Üniversitesi’nin tanıtım filmini izleyerek fakülteler, yüksekokullar ve kampüs yaşamı ile genel fikir sahibi olmuşlardır.  Daha sonra ise sağlık alanında tercih edebilecekleri meslekler, bu mesleklere uygun çalışma alanları ve tercih ettikleri ön lisans bölümlerini Dikey Geçiş Sınavı (DGS)  ile tamamlayabilecekleri lisans bölümleri hakkında detaylı olarak bilgilendirilmişlerdir.

Üniversite gezimizin ikinci kısmında ise, öğrencilerimiz Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu’nda yer alan Ameliyathane Hizmetleri, Fizyoterapi, Diş ve Protez, Optisyenlik ve İlk ve Acil Yardım laboratuvarlarını gezebilme ve bu birimlere yönelik genel bilgi sahibi olma imkânına sahip olmuşlardır.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.