Mevlana Haftası

Mevlana Haftası

Nasibe Eryetiş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenimiz Esra DEMİR önderliğinde 11-D sınıfı öğrencileriyle “Mevlana Haftası”nı kutladık.

Mevlana Celaleddin-i Rumi’nin hayat felsefesini, Yaratan’a ve yaratılana verdiği önemi vurgulamaya çalıştığımız etkinliğimiz, Mevlana’nın hayat hikâyesini konu alan video gösterisiyle başladı. Öğrencilerimizden Muhammet Harun Çoban, Mevlana’nın “Etme” şiirini okudu. Öğrencilerimizin hazırladığı Mevlana’nın öğretilerinden oluşan oratoryo gösterisi ile program devam etti. Ardından Aleyna Daşören, Mevlana’nın Şems’e mektubunu okudu. Mevlana’nın yedi öğüdünü öğrencilerimize aşılamayı amaçlayan; kul hakkı, dürüstlük, vicdan, merhamet gibi duyguları içeren skeçle etkinliğimiz devam etti ve yaşam ile ölüm arasındaki sonsuz döngüyü işleyen müthiş semazen gösterisiyle programımız sona erdi.

Bu program ile sadece Mevlana’nın manevi değerlerini öğrencilerimize aşılamakla kalmayıp şu güne kadar hiçbir etkinlikte yer almamış olan öğrencilerimize kendine güven duygusu aşılayan Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenimize teşekkür ediyoruz.

 

 

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.