VELİLERİMİZE BİLGİLENDİRME

SAYGIDEĞER VELİLERİMİZE,

Solunum yolu enfeksiyonuna yol açan ve tehlikeli bir virüs olan “Corona Virüsü” nün olumsuz etkilerinden korunmak için eğitim kampüsümüzde aşağıdaki önlemler alınmıştır.

  1. Corona Virüsünün özellikleri ve olası etkilerini tanıtan eğitim çalışması Nasibe Eryetiş MTA Lisemizden uzman öğretmenimiz Emir KORKMAZ tarafından gerçekleştirilmiştir. Eğitim sürecine öncelikle öğrencilerimiz öğretmenlerimiz ve bütün çalışanlarımızın katılımları sağlanmıştır.
  2. Virüs hakkında bütün sınıflarda ve okul koridorlarında uyarıcı bilgi panoları ve dikkat çekici afişler oluşturulmuştur.
  3. El yıkama tekniği ve el hijyeni konusunda öğrenciler sürekli olarak bilgilendirilmektedir.
  4. Kampüs girişi, bina girişlerine, bütün koridorlara ve dersliklere el antiseptiği yerleştirilmiştir.
  5. Teneffüslerde, öğle aralarında ve okul bitiminden sonra kapı kolları, merdiven korkulukları, öğretmen masaları, öğrenci sıraları ve dokunulan bütün yüzeyler, ortak alanlar dezenfekte edilmektedir.
  6. Dersliklerin teneffüslerde havalandırılmasına dikkat edilmektedir.
  7. Kampüs içinde yaşayanların ve dışarıdan gelenlerin yakın temas da bulunmamaları önerilmekte ve gerekli uyarılar yapılmaktadır.
  8. Nano teknoloji dezenfekte işlemi hafta sonu gerçekleştirilecektir.
  9. Milli eğitim bakanlığının konu ile genelgeleri dikkatle takip edilmekte koruyucu, önleyici, önlemlerin yanında eğitimsel önlemlerde genelge doğrultusunda gerçekleştirilmektedir.
  10. Corona Virüsünün olumsuz etkinlerinden korunmak için almış olduğumuz önlemler bundan sonraki süreçte de hassasiyetle uygulanacaktır.

Bilgilerinize sunar, sağlıklı günler dileriz.

ERYETİŞ BALKANLAR EĞİTİM KURUMLARI

 

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.